Jak usunąć sierść z mebli i dywanów?

Jak utrzymać dom i życie w czystości? Z Nami nabierze to nowej jakości.
Awatar użytkownika
Justyna
Posty: 22
Rejestracja: 17 sie 2016, 22:16

Jak usunąć sierść z mebli i dywanów?

Postautor: Justyna » 09 sty 2017, 13:52

Z posiadaniem w domu czworonożnego przyjaciela- kota lub psa, oprócz pozytywnych aspektów takich jak zdobycie wiernego przyjaciela i towarzysza zabaw, wiążą się też pewne obowiązki. Jednym z nich jest chociażby sprzątanie sierści pozostawianej przez zwierzę. Najczęściej gromadzi się ona na dywanach i kanapie. Taka wyleniała sierść nie tylko nie wygląda estetycznie, ale też bardzo szybko roznosi się po całym mieszkaniu .Dziś podpowiemy jak się jej stamtąd pozbyć.

Możemy skorzystać z samoprzylepnej rolki do czyszczenia ubrań. Warstwa taśmy z klejem nie tylko dobrze usuwa zanieczyszczenia z ubrań, ale także sierść z elementów tapicerowanych. Jeśli takowej nie posiadasz możesz sięgnąć po zwykłą grubszą taśmę. Naklejaj ją po kawałku na tapicerkę i w ten sposób usuwaj przyklejającą się do niej sierść.
rolka.jpg
rolka.jpg (6.64 KiB) Przejrzano 491 razy

W podobny sposób działa sucha gąbka lub nieco zwilżona gumowa rękawiczka- możemy nimi zebrać włosy, które nasz ulubieniec zostawił na kanapie. Powinniśmy zacząć od górnej części mebla, kierując się ku dołowi.Po czyszczeniu gąbkę należy wypłukać w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła i po każdym użyciu dokładnie wyczyścić.
piessierść.jpg
piessierść.jpg (127.86 KiB) Przejrzano 491 razy

Posiadając zwierzaka mającego sierść musimy polubić częste odkurzanie, dzięki któremu sierść w mniejszym stopni będzie rozprzestrzeniała się po mieszkaniu. Część odkurzaczy wyposażona jest z specjalną końcówkę zbierającą sierść, którą możemy stosować nie tylko do czyszczenia podłóg, ale także dywanów i kanap.
Częste szczotkowanie naszych pupili sprawi, że nadmiar sierści zostanie przez nas usunięta, a co za tymi idzie jej osiadanie na kanapach i innych meblach będzie nieco zminimalizowane.

#sierśćpsa #sierść #usuwaniesierści #jakpozbyćsięsierści #sierść kota #czyszczeniesierści #pies

Wróć do „Czyszczenie i pranie (Dom)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość